Тук ще Ви покажа връзка между данните получени чрез наблюдение – транзит на Слънцето, и сканиране по вертикала. Данните са от две различни години на приемане. Приемника в случая е един. При метода транзит на Слънцето данните са записвани директно от Radio-SkyPipe. Докато при другия метод данните се цифровизират чрез RSI и записват, което позволява обработката им по всяко време и различни начини.

На фиг.1 е изображение на Слънцето с RSI от 2016 г.
На радиограмата от фиг.2 се вижда графично изобразен сигнал от две сканирания по централната линия на Слънцето с продължителност 6,7 сек.
На фиг.3 е показана радио грама, получена чрез сканиране по метода – транзит на Слънцето. Времето за цялото и получаване е около 50 мин. Самото Слънце, както се вижда преминава за около 30 мин. Наблюдава се голяма резолюция на приетия сигнал, поради факта, че тук само един ред сканиране трае в пъти повече време от сигнала на фиг.2, нужен за получаване на изображението от фиг.1/в този случай 6,7 секунди/. Честотата на дискретизация в случая е само 1s/s(настоена в Radio-SkyPipe). Тук разликата е в пъти по-малка.
При наслагване на двете изображения ясно се вижда връзката между тях.

Тук е мястото да спомена, че нашите изображения са използвани от Tek Çanak Radyo Teleskop.